7 listopada dzieci z  naszego przedszkola zostały zaproszone  do Szkoły Podstawowej nr 1, w ramach projektu   "Czas na robota Ozobota" .
 
Podczas zajęć „Wiewiórki” miały okazję pracować z wykorzystaniem Ozobotów. Ozobot to jeden z najmniejszych robotów, który zabiera dzieci
w niesamowitą przygodę rysowania.  Za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru lub komputerze) dzieci programują zadania, które wykonuje robot. Dzięki wbudowanym czujnikom światła i koloru, Ozobot rozpoznaje odpowiednie sekwencje kolorowych linii i podąża ich śladem. Za pomocą flamastrów możemy w prosty sposób napisać pierwszy program. Na zajęciach przedszkolaki kolorowały gotowe trasy „Misia” zgodnie z zasadami “języka Ozobotów” : nie za cienka, nie za gruba, równa, bez ostrych zakrętów itd.  Dzieci poczuły się jak prawdziwi  programiści. Poznały i wykorzystały w praktyce kody obrazkowe i zaprogramowały robota według własnych pomysłów. Zdefiniowały komendy, które robot później wykonał. Dzieci bardzo chętnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w tych zajęciach.